ЉУБИША БАРОВИЋ

Рођен 28.08.1961. у Пећи

Играо за позоришта у Лесковцу, Шапцу, Новом Саду. Као вођа и оснивач НДА Весело мајмунче, са својом школом глуме добијао награде као редитељ и писац.

 

ЗНАЧАЈНИЈЕ УЛОГЕ:

Младић ( Туђа жена и муж под креветом – Ф. Достојевски) режија – Цисана

Муруцидзе

Доктор Љвов ( Иванов – А.П. Чехов ) режија – Цисана Муруцидзе

Цврца ( Усрећитељи – Л. Ђукић ) режија – Жарко Миладиновић

Матеј ( Хи – Фи – Г. Стефановски ) режија – Бранислав Мићуновић

Мића ( Песма – О. Давичо ) режија – Бора Григоровић

Лаки (Селектор – Б. Зечевић) режија – Александар Лукач

Милун ( Путујуће позориште Шопаловић – Симовић) режија - Александар Лукач

Акробата ( Лулу – Ф. Ведекинд ) режија - Александар Лукач

Едек ( Танго –С. Мрожек ) режија – Радослав Миленковић

Цибра ( Тетовиране душе – Г. Стефановски ) режија – Радослав Миленковић

Ватрогасни капетан ( Ћелава певачица – Е. Јонеско ) режија – Никита Миливојевић

Лигурио ( Мандрагола – Н. Макијавели) режија - Никита Миливојевић

Розенкранц ( Роз. и Гил. су мртви – Т. Стопард ) режија – Никита Миливојевић

Шибалић ( Родољупци – Ј.С. Поповић ) режија – Душан Петровић

Максимилијан ( Писмо глава – С. Селенић ) режија - Нађа Јањетовић

Срђа Злопоглеђа ( Бела кафа – А. Поповић ) режија – Ноно Драговић

Хепи (Смрт трговачког путника – А. Милер ) режија - Александар Ђорђевић

Конобар (Луда ноћ у хотелу Југославија – Р. Куни) режија – Александар Ђорђевић

Влах Алија (Бановић Страхиња–Б.М.Михиз) режија–Александар Ђорђевић

Јоца (Живот је леп – Р. Куни) режија – Александар Ђорђевић

Лале (Долазе молери – З. Ђорђевић) режија - Александар Ђорђевић

Брик ( Мачка на усијаном лименом крову – Т. Вилијамс ) режија – Александар

Ђорђевић

Себастијан ( Бура – В. Шекспир ) режија – Југ Радивојевић

Влајко ( Бонтонирани Ћифта–Ј. Ристић Бечкеречанин) режија – Дејан Крстовић

Муцко ( Кланац – Ж. Хубач ) режија – Љубослав Мајера

Миле Шејн ( Каскадер – Б. Петковић ) режија – Петар Лазић

Анђелко ћора ( Чудо у Шаргану – Љ. Симовић ) режија – Љубомир Милошевић

Љутимир ( Пуч – М. Илић ) режија – Градимир Мирковић

Бора Шнајдер ( Развојни пут Боре Шнајдера – А. Поповић ) режија – Петар Лазић

Поручник Тасић ( Свети Георгије убива аждаху – Д. Ковачевић ) режија –

Љубомир Милошевић

Ајдукани ( Племенити господин Пурсоњак – Молијер ) режија – Немања Петроње

Господин Петипон ( Дама из Максима – Ж. Фејдо ) режија – Љубомир – Муци –

Драшкић

Васа Вучуровић ( Мрешћење шарана – А. Поповић ) режија – Кокан Младеновић

Стипан Буздек ( Буздован – К. Грубишић) режија – Кокан Младеновић

Стеван Савски Кесер (Сабирни центар – Д. Ковачевић) режија - Кокан Младеновић

Војвода Ђуро (Дуго путовање у Јевропу – С. Копривица) – Кокан

Младеновић

Гркљан ( Коштана – Б. Станковић ) режија – Југ Радивојевић

Гојко Мрњавчевић ( Зидање Скадра – З. Симовић ) – Владимир Лазић

Лаврентије ( Ратко и Јулијана – Ж. Хубач ) режија – Југ Радивојевић

Дуле ( Све о оним стварима и шире са женскама – И. Томашевић ) режија – Иван

Томашевић

 

ТВ. СЕРИЈЕ: Срећни људи, Породично благо, Стижу долари. Пад династије

Обреновић, Село гори а баба се чешља, Гле неко звони,

 

ФИЛМОВИ: Зона Замфирова, ТВ. филм Мала шала

 

ТЕКСТОВИ: ТВ.серија – Стојановићи

 

ТЕКСТОВИ ЗА ДЕЦУ: - Пепељуга,

- Наталија и гусари,

- Трнова ружица,

- Бајка о бајатом пасуљу

 

РЕЖИЈЕ: - Пепељуга

- Наталија и гусари

- Трнова ружица

 

НАГРАДЕ: - Две награде на фестивалима “Љубиша Јовановић”,

- Четири награде за глуму на Фестивалима “Јоаким Вујић”

- Награда Јежа на Данима комедије

- На фестивалу дечјих представа у Убу – награде за:

Најбољи текст

Најбољу представу

Најбољу режију